Весняний ринок праці в Україні

Нинішня складна політична та економічна ситуація в країні гостро відобразилася на ринку праці, особливо у східних і південних регіонах України. За даними кадрового порталу HeadHunter Україна, в Донецькій і Луганській областях кількість вакансій знизилася на третину. А Крим заполонили пропозиції роботи для низькокваліфікованих робітників, що передбачають переїзд в один з регіонів Росії. Про те, як вплинули останні події в Україні на ринок праці на східні та південні регіони країни, дізнавався UBR.ua.
Кількість вакансій йде в мінус
У наближених до "гарячих" областей країни, але поки спокійних регіонах, ситуація залишається без змін. Згідно з даними HeadHunter Україна, в Дніпропетровську розміщено на 10% менше вакансій, ніж у березні, але на 13% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Подібна ситуація і в низці інших областей - у квітні кількість пропозицій роботи трохи нижче, ніж у березні, але на 10-15% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Така тенденція помітна в Одеській, Харківській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях.
Виключення з цієї картини складають вже "гарячі" області - Донецька та Луганська. Так, у цих регіонах спостерігається нульовий приріст резюме і на 28% менше пропозицій роботи, ніж торік.
Водночас контент-експерт кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна зазначила, що в більшості областей східного регіону та в Криму кількість вакансій, хоч і незначно, але скоротилось. Тільки Луганська область демонструє певну постійність - за перший квартал цього року кількість вакансій не пішла в мінус. Проте, навіть цю динаміку складно назвати позитивною, порівнюючи її з минулим роком.
"Якщо говорити про загальну тенденцію, ми помітили, що січень був традиційно неактивним місяцем. Кількість свят у січні і травні "вибивають" їх з робочої колії. Проте, лютий демонстрував досить оптимістичні показники, які почали знижуватися в березні та продовжили падіння в квітні. Цієї тенденції, звичайно, не було минулого року, оскільки такої кількості дестабілізуючих подій, що негативно впливають на ринок праці, теж не було", - пояснила вона.
Трійка лідерів за приростом вакансій - Волинська, Миколаївська та Запорізька області
Також експерт додала, що в Одесі, наприклад, зберігається позитивна динаміка з невеликим провисанням в березні - з цілком зрозумілих причин. Приємно зазначити, що інші південні міста, такі як Миколаїв та Херсон - демонструють позитивну динаміку вакансій, хоча не вважалися раніше бізнес-активним регіоном. Трійка лідерів за приростом вакансій - Волинська, Миколаївська та Запорізька області. Як бачимо, різні регіони нашої Батьківщини демонструють зростання кількості вакансій.
Як розповіла консультант кадрового холдингу АНКОР в Україні Олеся Яковлєва, багато великих компаній в Донецькій і Луганській області, з цілком зрозумілих причин, зайняли вичікувальну позицію і закривають термінові вакансії, в основному по тих позиціях, функціонал яких немає можливості розподілити між поточними співробітниками.
"Відносно стабільно відчувають себе ІТ-компанії, які шукають нових співробітників у міру надходження нових аутсорсингових проектів в роботу. Мережеві банки працюють у штатному режимі, без прийому нових співробітників. Шахти, також, працюють у штатному режимі", - зазначила вона.
Кандидатське поле
"В основному кваліфіковані співробітники, які працевлаштовані, не готові активно розглядати нові пропозиції, оскільки воліють ризику стабільність. Однак у зв'язку зі скороченням штату в деяких компаніях на ринку є кваліфіковані професіонали, зарплатні очікування яких досить гнучкі", - підкреслила Олеся Яковлєва.
За її словами, деякі шукачі розглядають можливість для релокації в Дніпропетровськ, Київ, Львів. Із закордонних країн воліють Західну Європу, Казахстан, Білорусь, Грузію. До Росії - релокаціонний потік стабільний, без сплесків. Помітна тенденція на повернення громадян в рідні невеликі міста з Донецька та Маріуполя.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад