У кар'єрних перегонах українці "згорають" від переробок

В умовах нинішнього ринку праці для багатьох українських претендентів на перший план вийшла необхідність багато працювати, щоб гідно заробляти. Але найефективніші працівники прагнуть при цьому зберігати гармонію між особистим життям і роботою. Про це свідчать результати дослідження, проведеного кадровим порталом hh.ua.
За даними опитувань, більшість офісних співробітників продовжують працювати стандартний восьмигодинний робочий день (52%), кожен п'ятий іноді може собі дозволити змістити час своєї присутності в офісі. Також у кожного п'ятого - гнучкий графік роботи. При цьому майже всім респондентам трапляється працювати довше, ніж належить, або працювати у вихідний (87%). Для третини опитаних офісних працівників така ситуація - це норма життя.
«Бажання «білих комірців» працювати понаднормово, в першу чергу, пов'язано з тим, що співробітники прагнуть до кар'єрного зростання, адже підвищення обіцяє зростання заробітної плати. Згідно з дослідженнями заробітних плат і компенсацій, в Україні службовець заробляє в 15 разів менше, ніж керівник вищої ланки, в той час як у середньому по світу розрив в оплаті становить 8,4 раза. Дуже часто компанії хоч і пропонують можливість «work-life balance», проте очікують від співробітників високої продуктивності», - розповіла Ірина Вольніцкая, менеджер з розвитку бізнесу компанії Hay Group Україна.
Частота переробок, за її словами, безпосередньо залежить від рівня працівника в компанії: чим вища посада, тим частіше доводиться працювати по 9, 10 і більше годин. Так, на роботі доводиться затримуватися 83% лінійних фахівців, 88% менеджерів середньої ланки і 93% топ-менеджерів і власників бізнесу. Переробки також норма для фрілансерів: не працюють понаднормово тільки 5% таких працівників. Очевидно, що і відсоток тих, у кого понаднормова робота - норма життя, серед цих категорій значно вище середнього. Трудоголіків серед топ-менеджерів 43%, а серед власників бізнесу вже 58%.
Незважаючи на те, що трудоголіків серед топ-менеджерів більше, відсоток тих, хто вміє знаходити гармонію між особистим і робочим, однаковий і для начальників, і для підлеглих: вважає своє життя гармонійним тільки кожен третій. Найважче знаходити гармонію між роботою та особистим життям тим, у кого власний бізнес (таких лише 20%).
Від особистого життя на користь кар'єри відмовляються в 10 разів частіше, ніж від роботи заради сім'ї; 50% опитаних доводилося жертвувати своїм особистим життям, вільним часом, друзями та родиною заради роботи. А ось відмовлятися від кар'єрних перспектив заради сім'ї і близьких доводилося тільки 5-6% опитаних.
В Україні тільки 1% компаній пропонують своїм співробітникам комплексні «work-life balance» програми. Але більшість роботодавців вже зараз готові жертвувати робочою дисципліною, жорстким графіком заради більшого комфорту своїх підлеглих.

inpress.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад