Що принесе бізнесу 2013 рік: зайнятість населення
З 01.01.2013 р. набуде чинності новий Закон про зайнятість населення. Документ, ще не встигнувши набути чинності, зробив дуже широкий резонанс у бізнес-середовищі.
Однією з найбільш обговорюваних новацій є норма про встановлення квоти у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для працевлаштування неконкурентоздатних на ринку праці громадян підприємствам, установам і організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.
Працевлаштуванням таких громадян підприємства займатимуться самостійно або зможуть звернутися за допомогою в центральний орган виконавчої влади, що реалізовує політику у сфері зайнятості населення і трудової міграції.
Така «самостійність» спричиняє й нову звітність. Про виконання квоти, тобто про працевлаштування неконкурентоздатних громадян, працедавцям доведеться щорічно інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері зайнятості населення і трудової міграції, у встановленому порядку.
Не залишилися без «подарунків» і суб'єкти господарювання, що надають послуги з посередництва в працевлаштуванні. Таким посередникам заборонено отримувати гонорари, комісійні та інші винагороди від громадян, яким будуть надані послуги з працевлаштування. Оплату можна буде отримувати тільки від працедавців, яким надані послуги з добору персоналу.
Однією з яскравих новацій Закону є заборона в оголошеннях (рекламі) про вакансії:
вказувати обмеження за віком кандидатів;
пропонувати роботу тільки жінкам або тільки чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі;
висувати вимоги, що надають перевагу жінкам або чоловікам;
вимагати від працевлаштовуваних осіб надання відомостей про особисте життя.
При цьому для свідомих працедавців передбачена низка пільг. Одна з них для працедавців, які впродовж 12 календарних місяців створювали нові робочі місця, працевлаштовували на них працівників і впродовж цього періоду щомісячно виплачували кожному з них заробітну плату в розмірі не менше 3-х мінімальних зарплат. Таким працедавцям впродовж наступних 12 календарних місяців щомісячно за рахунок коштів держбюджету компенсуються фактичні витрати у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ.
За недотримання вимог Закону №5067 передбачені штрафні санкції досить чималих розмірів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...