Як пояснити тривалу перерву в стажі
Якщо ви вирішили зробити перерву у своїй професійній діяльності, то будь-яка причина для вас – поважна. Але для працедавця ваш досвід вже матиме менше значення, адже за час "простою" ви могли погіршити або втратити професійні навички. Працедавцеві треба знати, що за цей час ви не лише їх не втратили, а придбали нові і підвищили свою кваліфікацію. Важливіше пояснити не чому ви на якийсь час звільнилися, а що зробили, щоб повернутися.
Якщо у вас була тривала перерва, від чотирьох місяців, то її треба аргументувати. Розглянемо основні причини, з яких стаж може бути перерваний, і рекомендації, як пояснити це працедавцеві.
Особисті обставини
Узагальнене визначення "за сімейними обставинами" не викликає у працедавця довіри, оскільки не каже нічого конкретно. Навіть у трудоголіків і суворих керівників бувають проблеми зі здоров'ям, є родичі, які хворіють і потребують догляду. Такі дійсно поважні причини можуть навіть сприяти встановленню контакту. У цих обставинах важливо використовувати будь-яку можливість підвищення своїх професійних навичок.
Труднощі з пошуком роботи
Можна втратити роботу з різних причин, це не завжди залежить від самої людини, і буває, що швидко знайти нову не виходить. Головне, щоб цей час не минув дарма – треба тримати себе у формі, виконувати віддалену роботу, напрацьовувати портфоліо, відвідувати професійні курси й тому подібне. Так ви зможете переконати працедавця, що не вибули з робочого процесу, перебуваєте в курсі останніх новин вашої сфери, не розгубили свої навички, і процес вашої адаптації на новому місці буде таким же, як і у будь-якого іншого фахівця.
Навчання
У молодих фахівців і студентів навчання – природна причина перерви в роботі. У цьому разі у HR-менеджера не має бути ніяких запитань. Але трапляються випадки, коли фахівець, що відбувся в якійсь галузі, вирішує продовжити навчання, щоб підвищити кваліфікацію або змінити сферу діяльності. У цій ситуації варто акцентувати увагу на тому, що ви вивчали і, що з цього винесли. Перед пошуком роботи присвятіть деякий час ознайомленню з поточною ситуацією в галузі, в якій збираєтеся працювати, щоб довести працедавцеві, що ви повністю готові.
Власний бізнес
У цьому разі не завжди хочеться зізнаватися, на що було згаяно час. Якщо причиною тривалої перерви був власний проект, то працедавець може поставитися до цього не дуже добре. Це може навести на думку, що у вас не вистачило професійних або особистих якостей, щоб реалізувати свою справу. До того ж, працедавець може подумати, що людина, яка працювала на себе, відвикла підкорятися. Ви повинні повністю спростувати ці побоювання і сконцентруватися на досвіді, який у результаті був отриманий, і на тому, як ви зможете його застосувати. Можливо, вам доведеться понизити свої зарплатові очікування, щоб знову закріпитися на ринку праці.
http://www.hrliga.com/
Підготувала Ольга КОТ
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...