Дрібні підприємці Буковини скаржаться на поганий попит на товари
Підприємцям працюватиметься легше, ймовірно, лише у снах. Представники малого бізнесу кажуть, що таких скрутних часів, як нині, не було давно. Маленькі крамнички та кіоски частіше закривають, дедалі більше з'являється оголошень із пропозиціями про оренду торговельних приміщень. Особливо це помітно на Калинівському ринку, де серед набудованих зручних магазинчиків більше половини – з вивісками про оренду. Підприємці кажуть, річ не лише у високих податках, але й у тому, що купувати навіть найнеобхідніші товари стали набагато менше.
«Було, що за місяць не вдавалося продати нічого»
Новосельчанка Людмила Б. протягом трьох років продавала дитячий одяг на ринку в рідному місті. Вона каже, що хоча й раніше ледве зводила кінці з кінцями, згорнути підприємницьку діяльність ситуація змусила її лише зараз.
- Останні півроку неможливо було зовсім нічого вторгувати, - каже Людмила, –Були такі місяці, що не вдавалося продати жодної речі. Але і тоді повинна була сплачувати за оренду магазинчика (це близько 900 гривень), а також витрачатися на електроенергію, на податки, соціальні внески і це незважаючи, чи вдалося мені хоча б щось заробити.
Євген Житарюк, фінансовий радник фірми "Фінанс+"
Дедалі частіше підприємці, зокрема з Калинівського ринку скаржаться на погану торгівлю. Попиту немає ні на які товари, та навіть побутові послуги. навіть власники майстерень з ремонту взуття, які завжди мають клієнтів, кажуть, що їхні прибутки відчутно зменшуються.
Ніби й заробітки не зменшилися, і корупція нікуди не поділася, але чому люди стали менше купувати, сказати важко. Зараз, напевно, люди просто бояться витрачатися, адже і звичайні робітники, і власники бізнесу чекають змін, які можуть статися після виборів. До цього в країні триватиме масове напруження.
Опісля декількох місяців такого застою пані Людмила пішла у передбачену законом для спрощенців відпустку, яка звільнила її від сплати податків рівно на місяць, а затим взагалі закрила підприємницьку діяльність. І при цьому залишилася ще винною понад 1000 гривень Пенсійному фонду. Що робити далі, жінка ще не знає, адже у її віці влаштуватися на роботу особливо у райцентрі вкрай важко.
Охочих торгувати на ринках меншає
Підприємці, які ще працюють на ринках, кажуть, що попиту немає ні на який товар: одяг, приладдя для ремонту чи то навіть продукти харчування.
– Нині у людей мало грошей, вони стали менше купувати їжі, обмежують себе майже у всьому, відмовляються від дорогих ковбас, м'яса, якісної кави, - каже продавчиня продуктів харчування Ілона Карп. – Поміж тим, підвищують вимоги до якості продуктів, можна сказати, беруть мало, але кращої за якістю їжі. Та в цілому, навіть перед святами, звичного попиту на продукти харчування немає.
Окрім того, у місті відкрили декілька супермаркетів, і люди йдуть до них, а не на ринок. Якщо так триватиме й далі, скоро всі закриємося.
– Уже понад три місяці не можу здати свою крамничку в оренду, - каже підприємець з Чернівців Олег Борисюк. – Попри те, що в ній є всі умови для продажу, опалення, вітрини, охочих немає.
В області припинили свою діяльність більше підприємців, аніж зареєструвалися
За словами завідувача сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Чернівецькій області Наталії Залуцької, за перше півріччя 2012 року у Чернівецькій області зареєструвалися 1315 фізичних осіб-підприємців, у тому числі:
по Вижницькому району - 151
по Новоселицькому району - 192
по Сторожинецькому району – 194
по м. Чернівці - 778
Припинили свою діяльність в першому півріччі 2012 року 1335 фізичних осіб-підприємців, у тому числі :
по Вижницькому району - 160
по Новоселицькому району - 160
по Сторожинецькому району – 317
по м. Чернівці – 698
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...