Правила офісного етикету
Усі ми знаємо, що не вітатися з оточуючими — дурний тон. Однак часто виникає запитання, хто ж повинен здороватися першим? У звичайному житті все більш-менш ясно — чоловік першим здоровається з жінкою, а молодший за віком зі старшим, але в офісі правила злегка змінюються. Тут першим вітається підлеглий, а потім начальник. Виключення становить лише ситуація, коли начальник входить у приміщення, де сидять його підопічні. У цьому випадку шеф повинен вимовити слова вітання першим.
Що стосується рукостискання, то діловий етикет припускає його відсутність. Якщо ж вам просто подобається цей ритуал, врахуйте, що жінка першою простягає руку чоловікові. І в кожному разі ваше рукостискання повинне бути коротким. Якщо ж ви увійшли в приміщення та прагнете пожати руку одному з товаришів по службі, доведеться виконати ту саму маніпуляцію й з іншими присутніми.
Кожній людині хоч раз у житті доводилося знайомити між собою колег або партнерів. Ось як прийнято при цьому вчиняти. Молодших за віком або за посадою завжди представляють старшим. Однак жінка, незалежно від віку та становища, ніколи не називає себе чоловікові першою (це дозволене лише в тому випадку, якщо чоловік — літній професор, а жінка — студентка). Коли представляють чоловіка, він повинен піднятися. Жінка піднімається лише при знайомстві з літньою дамою або чоловіком значно вище неї за статусом.
Хто вперед!
Розповсюджена ситуація: вам потрібно увійти в сусідній кабінет. Чи варто стукати перед тем, як відкрити двері? Уважається, що стукати потрібно лише тільки в ті двері, за якими перебувають менше трьох людей. В «густо заселені» приміщення можна входити й без попередження.
Після того як ви увійшли, на пропозицію присісти можна не чекати, але всідатися на стілець потрібно лише після того, як сів хазяїн кабінету.
Лише після вас...
Справжній джентльмен завжди пропустить даму вперед. Однак в офісі це правило не вважається аксіомою. Сучасний діловий етикет рекомендує входити та виходити першим тому, хто перебуває ближче до дверей. Жінки повинні не тільки відкривати двері самі, але й пропускати інших, якщо буде потреба, причому незалежно від того, чоловік це чи жінка.
Те ж стосується й ліфта. Якщо у звичайному житті чоловік повинен увійти в ліфт першим (усе-таки ліфт — досить небезпечне місце, і в такий спосіб джентльмени ніби перевіряють його надійність і відсутність небезпеки в кабіні), на роботі цілком припустимо обійти на повороті колегу чоловічої статі та проникнути в кабінку раніше за нього.
А ще офісний чоловік звільнений від обов'язку допомагати жінці з верхнім одягом. Чоловік і жінка надягають кожен своє пальто сам, хоча, якщо в когось при цьому трапляються проблеми, іншої зобов'язаний допомогти йому.
У мене задзвонив телефон…
Знімати слухавку рекомендується не пізніше четвертого дзвінка, інакше ваш потенційний співрозмовник може подумати, що в ньому не зацікавлені. Закінчує бесіду завжди її ініціатор. Якщо в процесі спілкування телефон випадково відключився, передзвонює той, хто дзвонив. Якщо телефон задзвонив у той час, коли ви спілкуєтеся з кимсь іншим, зніміть трубку, скажіть, що у вас відвідувач, і домовтеся про перенесення дзвінка. Якщо дзвінок занадто важливий, щоб його відкласти, обов'язково вибачтеся перед тим, хто перебуває у вас у кабінеті.
Ми з вами однієї крові...
Прагнете, щоб вам довіряв начальник, станьте на нього схожим. Така пораду дають учені з Канади. Вони провели цікаве дослідження, у якому взяли участь 300 людей. Кожному випробуваному пропонувалося пограти на комп'ютері разом з партнером, чиє обличчя він бачив тільки на дисплеї.
Обличчя партнерів на дисплеї належали реальним людям, частина з яких деякими рисами були схожі на учасника експерименту, а інша частина не мала нічого спільного з тим, хто сидів за комп'ютером. Під час гри випробуваний повинен був розділити зі своїм партнером частину винагороди, а якщо він йому довіряє — значну його частину.
Більшість випробуваних (86%) віддавали гроші тем партнерам, чиї обличчя були схожі на їхні власні, і не довіряли «чужинцям». Учені вважають, що ця властивість отримана в спадщину від тварин, у яких запрограмоване розпізнавання рис генетично близьких осіб. Завдяки цьому в природі не відбувається міжвидового схрещування. Виходить, якщо прагнете заслужити довіру керівника, копіюйте його стиль одягу, зачіску, аксесуари. Загалом, наслідуйте його у всьому.
Джерело: lady.mail.ru
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...