На Буковині у школах бракує логопедів, психологів і соціальних педагогів
Головне управління освіти і науки Чернівецької області повідомляє, що протягом нового навчального року у кожній буковинській школі має бути логопед, медпрацівник, соціальний педагог та психолог. Та впродовж багатьох років так склалося, що молоді фахівці, випускники вузів не хочуть працювати у школах, а якщо і є таке бажання, то не погоджуються на неповні ставки. А ще в області чимало шкіл з малою кількістю учнів, там взагалі пропонують лише 0,25 ставки. Тому кількість психологів у школах області зростає дуже повільно.
Ще одна нова, але необхідна професія, яку запровадили освітяни з 2004 року – соціальний педагог. Ними Буковина забезпечена всього на 55%, і з усіх працюючих соцпедагогів лишень 40% мають спеціальну освіту, решта -звичайні вчителі.
Також гострою залишається проблема логопедії у школах. Подекуди одному логопеду доводиться обслуговувати до 14 навчальних закладів. А мав би не більше п’яти.
- Наразі в області працює 120 логопедів, школи забезпечені на 61%, тому програму складають так, що чимало часу дитина займається дома з батьками, - пояснює консультант-логопед Чернівецької обласної психолого-медико-педагогічної консультації Людмила Мала - В Чернівецькій області немає вишів, які б готували спеціалістів в цій галузі. На навчання треба вирушати до Кам'янця-Подільського, Києва або Донецької області.
Схожа ситуація і з медсестрами у навчальних закладах. В районах майже завжди один медпрацівник обслуговує по дві, а то й три школи. І трапляється, коли дитині стало погано, а медсестри просто немає на місці.
Ірина БЄЛОВА
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...