Як зрозуміти, що ви готові стати керівником
Керівна посада виглядає заманливо: нові зв’язки, хороша зарплата та інші переваги. Ви розширите світогляд, отримаєте новий досвід. Але, разом з цим, доведеться прийняти і інші, не дуже приємні зміни.
Тверезо оцініть свої можливості
Щоб команда працювала ефективно, керівник повинен бути справжнім лідером і володіти організаторськими здібностями. Значить, без наступних рис характеру не обійтися:
-
Психологічний такт. Це уміння підбирати правильну форму спілкування з людиною залежно від її психологічного стану. Він необхідний для вибудовування нетоксичного середовища в колективі. Треба буде в найкоротші терміни зрозуміти, хто яка людина, знайти до всіх підхід.
-
Критичність. Здатність проаналізувати виконану роботу всієї команди, дати обгрунтований зворотний зв’язок і на основі отриманої інформації коригувати плани робіт.
-
Вимогливість. Ви будете давати завдання, отже, щоб не виконувати все самому, виставте свої вимоги до роботи залежно від ситуації. Але тут важливо дотримуватися балансу і не перетворитися на тирана.
-
Готовність брати відповідальність. Причому, не тільки за себе, але і за дії всієї своєї команди.
-
Здатність швидко навчатися. Вам буде надходити величезна кількість інформації, в яку потрібно занурюватися з головою. Можливо, доведеться освоїти ази якоїсь нової сфери діяльності.
-
Енергійність. Ви – головний мотиватор команди. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то і колектив не зможе досягти цілей, які перед ним поставлені. Просто вдавати, що ви енергійні та повні сил, не вийде, тому що нещирість завжди відчувається і демотивує.
-
Ну, і без харизми, комунікабельності, емпатії та професійних навичок не обійтися.
Обміркуйте, з чим ви зіткнетеся
Ви зіткнетеся з тим, що спочатку вас можуть не сприймати як керівника.
Треба завойовувати авторитет, показувати свою компетентність. Чи готові ви своєю щоденною наполегливою працею доводити протилежне? Всі зусилля будуть винагороджені повагою команди й інших керівників, але чи є у вас сили на перший ривок? Водночас на початку вам треба буде розпізнати та попрощатися з уявними професіоналами, підлизами та ледарями.
У вас зміниться розпорядок дня. Більша частина часу перетвориться в наради та обговорення різних проблем. Всім від вас буде щось потрібно. Ви будете спілкуватися з людьми набагато частіше, ніж до підвищення. Це буде вас виривати з потоку роботи й доведеться витрачати додатковий час, щоб знову налаштуватися на виконання завдання.
Треба завжди пам’ятати, що з великою силою приходить і велика відповідальність. Ви повинні переконатися, що готові її прийняти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
14138
11516
135
26
150
25
135
9
153
14
161
13
142
26
159
11
150
35
128
1
143
20
155
25
142
12
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Чернівцях та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26643 грн.
Jobs.cv.ua
- 8209 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...