Штаф за невиплату зарплати пропонують збільшити до 51 тисячі

Штаф за невиплату зарплати пропонують збільшити до 51 тисячі

У ВР зареєструвано законопроект народного депутата Волинця М. Я. «Про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» від 14.01.2021 № 4589. 

Терміни виплати зарплати. Згідно із діючим законодавством, роботодавець має виплачувати зарплатню регулярно у робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Проте реальність часто є інакшою: за інформацією Держстату, станом на кінець 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати становить майже 4 млрд грн.

У пояснювальній записці зазначено, що проблема затримки із виплатою зарплатні завжди турбувала українців, а зараз вона знову набирає значення. Часто працівники стикаються із ситуацією, коли роботодавець не лише не сплачує її, але й не дає гарантій щодо сплати протягом найближчого часу.

Відповідальність за затримку чи невиплату зарплати зараз:

  • нині встановлено кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності;
  • разом з тим діє норма, згідно з якою особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності вона здійснить виплату заробітної плати, стипендії, пенсії тощо. Тобто керівник підприємства може роками не платити зарплату своїм працівникам, а якщо справа доходить до суду, то щоб уникнути кримінальної відповідальності він здійснює всі необхідні виплати.

Що пропонують натомість:

  • за безпідставну невиплата зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно – збільшити суму штрафів в 3 рази та встановити покарання у вигляді штрафу від 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМД) (22 500,00 грн) до 3000 НМД (51 000,00 грн) або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років;

 

  • дії керівника, спрямовані на умисну безпідставну невиплату заробітної плати, якщо вони були вчинені внаслідок нецільового використання коштів, призначених саме для виплати заробітної плати, пропонують карати штрафом від 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000,00 грн) до 5000НМД(85000,00 грн) або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

 

http://bit.ly/35Qk28L

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад